Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Praní funkčního prádla

Přinášíme praktické rady, jak prát funkční prádlo, aby vám vydrželo dlouho a příjemně se nosilo.  

Jak prát funkční prádloPomohou symboly na etiketě 

Jak je všeobecně známo, funkční prádlo neboli termoprádlo má výborné vlastnosti, které ocení nejen sportovci. Díky použitým syntetickým vláknům se ve funkčním tričku budete mnohem méně potit, díky čemuž při zimním pobytu také nehrozí prochladnutí. Skvělé rovněž je, že funkční oblečení rychle schne a nemačká se – to se hodí zvláště při cestování a trampování. Aby si ale všechny tyto výhodné vlastnosti termoprádlo udrželo co nejdéle, je potřeba ho prát odlišně než bavlněné oblečení. Dobrým vodítkem je řídit se etiketou, která je součástí oděvu. 


U funkčního prádla Newline doporučujeme při praní následující rady

1. Poprvé perte prádlo samostatně. 
2. Zvlášť se pere světlé, zvlášť tmavé a zvlášť barevné. 
3. Je potřeba uzavřít všechny zipy a lepší je oblečení otočit naruby. 
4. Nejlépe je používat speciální prací prostředky určené na praní funkčního prádla (například ATSKO), ale nevadí ani běžné šetrnější prací prášky. Určitě ale nepřidávat aviváž. Zákázáno je rovněž bělení a chemické čistění. 
5. Teplotu nastavte na 40 °C. Je to ideální rozmezí pro to, aby se materiál neničil a přitom se vypraly nečistoty a velká část bakterií. (Nižší teplotě nejběžnější stafylokoky odolávají). 
6. Nepoužívat sušičku, ani nesušit na přímém slunci. 


Zpět do poradny

Jak správně vrstvit oblečení Newline?

Jak správně vrstvit oblečení Newline?01. 06. 2014
Je logické, že pro různé počasí je potřeba obléci odlišné typy oblečení, proto vám přinášíme rady, jak oblečení Newline správně vrstvit.

Jak vybrat funkční prádlo

Jak vybrat funkční prádlo05. 01. 2015
Funkční oblečení se v posledních letech stalo hitem. Proč tomu tak je a jak tento typ oděvu nazývaný také jako termoprádlo vybírat?


    Navštivte partnerské obchody
    z produkce Internetový-prodej.cz