Kolekce Visio

BĚHEJTE BEZPEČNĚ S NEWLINE VISIO!

 

Patříte do skupiny běžců, kteří běhají po celý rok? Tak určitě moc dobře víte, jak důležité je být při běhu VIDĚT.

 

V zimním období je pro některé běžce téměř nemožné vyběhnout po práci a při všech denních povinnostech za světla. Běhat se dá i po tmě, jen je třeba se na to vhodně vybavit a připravit. Myslete hlavně na svou bezpečnost! Stačí dodržet pár následujících pravidel.

Důležitý je i výběr „večerní trasy“, zvolte takovou, kterou dobře znáte. Obzvlášť vhodné jsou asfaltové nebo parkové cesty s pouličním osvětlením a bez silničního provozu.

Pokud za tmy běžně běháte po silnicích, je nutné dodržovat pravidlo běhu na levé straně silnice. Běžec je totiž brán jako chodec. Pokud vás ale poběží víc, pak jste skupina a musíte běžet vpravo. Na toto pravidlo nezapomínejte!!

Ve večerních hodinách je naprosto nezbytné, abyste slyšeli každé auto či dopravní prostředek. Je nutné na 100 % vnímat, co se děje kolem vás.  Nelze se spoléhat na to, že uvidíte světlo. Proto za tmy neběhejte se sluchátky!!!

Pokud běháte v terénu, mimo město nebo často přebíháte silnici či míjíte chodce, nezapomeňte na slogan „VIDĚT A BÝT VIDĚN“.

Zejména v neosvětlených místech, kde potřebujete vidět vy, použijte čelovku nebo vezměte do ruky baterku. To se hodí i na cyklostezku, kde můžete narazit na neosvětleného cyklistu. Díky čelovce může zaregistrovat cyklista vás nebo vy cyklistu a vyhnete se tak srážce.

 

Reflexní prvky vám mohou zachránit život! Jak je vidět v tabulce, reflexní materiál je viditelný na 200 metrů. Když se půjdete večer proběhnout a oblečete se do tmavého oblečení bez reflexních prvků, řidič vás uvidí jen 18 metrů před vámi a to je už velmi pozdě na bezpečný úhybný manévr.

 

BUĎTE VIDĚT!

Při běhu za tmy se neobejdete bez REFLEXNÍCH PRVKŮ. V tomto ohledu se ale můžete spolehnout na oblečení značky Newline. Newline ví, jak jsou reflexní prvky důležité, proto jsou součástí každého produktu. Ale to není vše! Newline nabízí speciální řadu oblečení VISIO s vysokým množstvím reflexních ploch.

Řada VISIO je specifická nejen reflexními prvky viditelnými ze všech směrů, vyniká i výraznými neonovými barvami.

 

Pro příklad toho, jak řidič vidí za tmy chodce, přidáváme odkaz na následující video:

 

 

Reflexní oblečení a doplňky fungují skvěle, pouze pokud mají co odrážet, to znamená, že kromě odrazových materiálů je na sobě dobré mít také něco, co světlo vydává. Tuto roli plní na jedničku nejrůznější blikačky a světélka, která se dají připnout na paži, kotník nebo třeba batoh.

 

Nakonec malé shrnutí, co vše se vám hodí při běhu za tmy a za šera.

  • Oblečení ve světlých barvách s reflexními prvky
  • Obuv s reflexními prvky
  • Další reflexní doplňky – vesta, náramky, pásky
  • Blikačka na paži nebo na kotník
  • Kšiltovka chránící před oslněním protijedoucími auty
  • Čelovka nebo baterka do ruky

 

BUĎTE VIDĚT, BUĎTE NEWLINE VISIO!