Vrstvení oblečení

Jak se správně obléci abyste v zimě nemrzli a aby vám v létě nebylo příliš horko? Připravili jsme pro Vás jednoduchý přehled, na kterém uvidíte naše doporučení, jak se vrstvit při běhání dle aktuálního počasí, přesněji dle aktuální venkovní teploty. 

 

 


Běžecké oblečení by nemělo být nikdy příliš volné nebo příliš těsné. Mělo by pěkně jemně obepínat Vaši postavu. Funkční oblečení má udržet optimální klima vaší pokožky, má odvádět přebytečnou vlhkost od těla směrem ven a když by bylo oblečení příliš volné, bylo by tato funkce omezena. Odvod potu je důležitý jak v zimě tak i v létě. V zimním období oceníte hřejivé mikiny nebo kalhoty s jemným chloupkem, které příjemně zahřejí. V létě naopak oceníte chladivý efekt a vzdušnost letních tílek a triček. 

Pokud venku fouká nebo lehce prší je lepší si vzít vestu nebo bundu. Bundy NEWLINE jsou maximálně prodyšné, zároveň větruvzdorné a částečně voděodolné. Bunda by měla být vždy o něco volnější než spodní vrstvy. Myslete na to, že v zimě budete potřebovat více vrstev nebo hrubší mikinu. Nezbytnou součástí běžecké bundy, ale i dalšího běžeckého oblečení jsou reflexní prvky, především v zimě, kdy je kratší den a za deštivého počasí je též zhoršená viditelnost.  

Počet vrstev vždy závisí na druhu sportování, respektive na míře pocení a především na počasí.  

Jsme rádi, že sportujete s NEWLINE.