Vrstvení oblečení

Víte, jak správně vrstvit oblečení Newline?

Jak se správně obléci abyste v zimě nemrzli a aby vám v létě nebylo příliš horko? Na našich stránkach je možnost si vyfiltrovat roční období - snažili jsme se oblečení rozdělit do ročního období, ve kterém jej nejvíce využijete.

 

1. vrstva – termoprádlo

Základní - první vrstva se obléká přímo na tělo. Oblečení by nemělo být příliš volné nebo těsné. Mělo by pěkně jemně obepínat postavu. Funkční prádlo neboli termoprádlo má udržet optimální klima vaší pokožky. Má odvádět přebytečnou vlhkost od těla směrem ven a když by bylo termoprádlo příliš volné, bylo by to obtížné. Odvod potu je důležitý jak v zimě tak i v létě. V zimním období oceníte hřejivé termoprádlo - podvlékací trička či kalhoty s jemným chloupkem příjemně zahřeje. V létě naopak oceníte chladivý efekt letních triček. Letošní novinkou jsou polyesterové trička, které na dotek, ale i na vzhled připomínají bavlnu. Vyrábí se v příjemných barvách, takže jej oceníte nejen při sportu ale i jako trendy tričko do práce nebo jako pohodlné oblečení v dnech volna.

 

Na našich stránkách nabízíme funkční prádlo nejrůznějších typů:

  • spodní prádlo: sportovní podprsenky, kalhotky, boxerky, ponožky a podkolenky

  • termotrička s krátkým a dlouhým rukávem

  • termokalhoty (podvlékací kalhoty)

 

2. vrstva – mikiny

Jakmile se ochladí  hodí se tričko s dlouhým rukávem nebo i mikina. Naše nabízené mikiny jsou rovněž prodyšné, co je velice důležité aby se vlhkost z první vrstvy nehromadila pod mikinou.

 

3. vrstva – bundy

Pokud venku fouká nebo lehce prší je lepší si dát bundu. Bundy Newline jsou prodyšné ale zároveň větruvzdorné a částečně voděodolné. Bunda by měla být o něco volnější. Myslete na to, že v zimě budete potřebovat více vrstev nebo hrubší mikinu. Nezbytnou součástí běžecké bundy jsou reflexní prvky - v zimě je kratší den a za deštivého počasí je též zhoršená viditelnost.  

 

Představili jsme vám nejobvyklejší systém trojího vrstvení, ale samozřejmě v případě potřeby můžete obléci méně i více oblečení. Počet vrstev závisí na druhu sportování, respektive na míře zpocení, a především na počasí.  

 

Všechno oblečení NEWLINE  má ploché švy a je vyrobeno ze syntetických vláken, většinou se jedná o polyester, polypropylen nebo polyamid. Tyto syntetické textilie kvalitně izolují a hlavně mají téměř nulovou nasákavost vlhkosti, takže pot nezadržují jako například obyčejné bavlněné tričko, ale odvádějí ho od těla pryč. Při používání termoprádlo si tak zajistíte stálý pocit sucha.