PŘÍBĚH značky NEWLINE
 

 

 

NEWLINE byl založen v roce 1981 a od té doby dosáhl velkého úspěchu na mezinárodní sportovní scéně a je dostupný zákazníkům ve výrazné části Evropy, v Rusku, v USA, v Kanadě a v Austrálii. NEWLINE nabízí moderní běžecké vybavení na nejvyšší úrovni jeho funkčnosti, zaměřující se na detaily a komfort uživatele. 

VŠE ZAČALO V ROCE 1981
 

Zavěšený na padáku mezi nebem a zemí, zakladatel značky NEWLINE, Helge Petersen, začal přemýšlet, proč je jeho oblečení stále mokré a padák vždy suchý. 
 

Na první funkční běžeckou soupravu, co kdy byly ušita, použil materiál, ze kterého se vyráběly padáky.

Díky jeho zkušenostem z dánských speciálních sil, využívající vojenskou preciznost a jako dlouholetý aktivní běžec, vytvořil revoluční kolekci vysoce funkčních běžeckých produktů zaměřených na detail a komfort uživatele. 

Tohle je stále DNA všech produktů značky NEWLINE. 
 

 

 

 HELGE PETERSEN - rozhovor se zakladatelem značky NEWLINE

Značka NEWLINE vznikla díky potřebě armády využívat funkční oblečení během tréninku a výcviku, a to místo běžného armádního oblečení, které bylo vyrobeno z bavlny. Řešením této situace, které do té doby nebylo vyzkoušeno, bylo použít syntetické materiály, které během tréninku fungovaly mnohem lépe. To vše byla hnací síla k tomu začít vytvářet první produkty a tím i značku NEWLINE.
Prvním z bodů, kterými jsme se zabývaliy byla ventilace a odvětrání oblečení. Potřebovali jsme materiál, který by zůstaval suchý navzdory pocení se. To zažehlo potřebu hledat a vyvíjet nové materiály, a tak zvyšovat jejich kvalitu. To se stalo neodmyslitelnou součástí DNA značky NEWLINE. Bavlna prostě nefungovala dobře, potřebovali jsme materiály, které by zůstávaly suché. 

NEWLINE DNA je vždy o kvalitě produktu, neustálém zaměření se na udržování tepelného komfortu uživatele a zapracování tohoto do našich NEWLINE produktů. 

NEWLINE produkty tak optimalizují tepelný komfort a odvětrání uživatele ve chvíli, kdy je to potřeba. 
 

FUNKČNOST a MÓDA v jednom

V NEWLINE milujeme běhání! Naše poslání, které vzešlo z dánských speciálních sil, jsou inovace, odhodlání a nekompromisní kvalita, a to všechno jsou základní prvky NEWLINE DNA. Dalšími zcela nekompromisními prvky, které jsou pro nás samozřejmostí je funkčnost a modní stránka našeho oblečení. Používáme moderní barvy a modní střihy, protože věříme, že funkčnost a móda mohou fungovat velmi dobře ve vzájemném propojení.

Z toho důvodu jsou součástí tvorby designů našeho oblečení jak experti na technickou část našeho vybavení, tak experti na módní trendy a barvy. Když tvoříme jakýkoliv náš produkt, vždy zvažujeme následující vlastnosti a parametry: odolnost použitého materiálu vůči větru a vodě, odvod potu, prodyšnost, chladivý nebo hřejivý efekt (případně jejich kombinace). Naším cílem je, aby jste se při sportu mohli maximálně soustředit na Váš výkon, nikoliv na Vaše oblečení.

 

Zimní výprodej stále pokračuje, nenechte si ujít poslední kusy za zvýhodněné ceny.